Zasądzenie wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych dla pracowników ochrony pracujących jednocześnie na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia

Kancelaria reprezentując trzech klientów złożyła pozew przeciwko Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie o wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych. Powodowie zatrudnieni na stanowisku Pracownik ochrony - Konwojent wykonywali pracę jednocześnie na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia dla powiązanych kapitałowo spółek. W ramach obydwu umów wykonywali te same czynności związane z transportem wartości pieniężnych.

Sąd Rejonowy w Lublinie zasądził od pozwanej Spółki na rzecz Klientów kancelarii łącznie 163 tys. zł tytułem wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Była to kolejna sprawa założona przez pracowników spółek, którzy dochodzili przed Sądem należności z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych.

Więcej informacjiWięcej w artykule: Umowa zlecenia jednoczesna z umową o pracę może skutkować prawem do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.


Wyrok zasądzający wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych dla pracowników ochrony pracujących jednocześnie na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia - strona 1 Wyrok zasądzający wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych dla pracowników ochrony pracujących jednocześnie na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia - strona 2 Wyrok zasądzający wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych dla pracowników ochrony pracujących jednocześnie na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia - strona 3